Adres siedziby
Główna 27, 55-220 Dębina
GODZINY PRACY
Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Tarcica obrzynana - Wrocław, Oleśnica, Opole, Oława

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wysokiej jakości tarcicy stolarskiej obrzynanej.

Tarcica obrzynana to tarcica, która ma regularny kształt ze względu na sposób w jaki powstała. Wszystkie cztery krawędzie tarcicy obrzynanej zostają poddane obróbce, razem z krawędziami czołowymi. Tarcica obrzynana powstaje poprzez dwukrotne przetarcie lub przetarcia na ostro z równoległym obrzynaniem do osi wzdłużnej.

Tarcica obrzynana ma wiele zastosowań w różnego rodzaju pracach budowlanych i konstrukcyjnych. Dużym plusem tarcicy obrzynanej jest jej odporność termiczna: wykazuje wysokie właściwości termoodporne. W przeciwieństwie do stali, które ulega rozszerzeniu się przy kontakcie z wysoką temperaturą, drewno wysusza się i twardnieje.

Tarcicę stolarską używa się przede wszystkim w przemyśle meblowym i podłogowym: do wszelkiego rodzaju drewnianych mebli i podłóg. Tarcica nadaje się jednak też do innych działań budowlanych: jako wytrzymałe elementy konstrukcyjne (np. krawędziaki) czy elementy ozdobne. Tarcicę można z powodzeniem wykorzystać także przy budowie okien, drzwi, a nawet do produkcji papieru (mowa o tarcicy gorszej klasy i odpadach poprodukcyjnych).

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Tartaku Dębina. Oferujemy wysokiej klasy tarcicę obrzynaną i nie tylko. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i dbamy o to, by klient był zadowolony, a drewno dopasowane do potrzeb konkretnej budowy. 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego i bezpośrednich wizyt w naszym tartaku – z pewnością pomożemy!