Adres siedziby
Główna 27, 55-220 Dębina
GODZINY PRACY
Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Drewno suszone - Wrocław, Oleśnica, Opole, Oława

W ofercie produktowej Tartaku Dębina posiadamy wiele rodzajów drewna, w tym – niezbędne na budowach i w stolarniach – drewno suszone.

Drewno jest materiałem, który musi spełniać podstawowe normy bezpieczeństwa. Jeśli nie zostanie poddane odpowiedniej obróbce mechanicznej i termicznej, traci swoje właściwości i może być bardziej podatne na złamania, zniszczenia, przetarcia. Innymi słowy: może szybciej się zniszczyć lub zawalić, stanowiąc zagrożenie dla naszego zdrowia.

Drewno, które sprzedajemy w Tartaku Dębina to gwarancja wysokiej jakości i trwałości surowca. Suszymy je komorowo, co w przeciwieństwie do suszenia na powietrzu stanowi gwarancję odpowiednich właściwości.

Drewno suszone komorowo zapewnia ochronę przed owadami. Poddanie drewna wysokiej temperaturze sprawia, że traci ono właściwości odżywcze dla owadów, a przez to zyskuje na właściwościach dla człowieka. Podobnie jest z grzybami – wysoka temperatura zabija grzyby i zarodniki, dzięki czemu zmniejsza się szansa na pojawienie się pleśni i psucie drewna.

Suszenie drewna to zabieg, który zapewnia wysokiej jakości materiał budowlany i więcej spokoju dla użytkowników budowli zbudowanych z drewna lub z jego udziałem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Tartaku Dębina. Oferujemy wysokiej klasy drewno suszone i nie tylko. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i dbamy o to, by klient był zadowolony, a drewno dopasowane do potrzeb konkretnej budowy. 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego i bezpośrednich wizyt w naszym tartaku – z pewnością pomożemy!