Adres siedziby
Główna 27, 55-220 Dębina
GODZINY PRACY
Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Suszarnia - Suszenie Drewna - Wrocław, Oleśnica, Opole, Oława

W Tartaku Dębina posiadamy własną suszarnię do suszenia drewna. Jeśli masz świeże, wilgotne drewno, które wymaga obrobienia termicznego i szukasz profesjonalnej usługi suszenia drewna, to na pewno pomożemy. Dbamy o jakość i bezpieczeństwo usług i o to, by klient był zadowolony z efektu końcowego.

Suszenie drewna to najbardziej czasochłonna i energochłonna faza obróbki i przygotowania drewna do użytku. Żeby dobrze wysuszyć drewno trzeba wygenerować wiele energii do wytworzenia i podtrzymania wysokiej temperatury wewnątrz komory suszenia. Dodatkowo, wiele energii traci się wraz z ulatnianiem się wilgotnego powietrza na zewnątrz komory. Aby drewno przeznaczone do dowolnego użytku (budownictwo, wykończenie, opał) pełniło właściwie swoją rolę, musi zostać profesjonalnie wysuszone.

W Tartaku Dębina posiadamy nowoczesną i profesjonalną suszarnię do każdego rodzaju drewna: kominkowego, stolarskiego, konstrukcyjnego i wszystkich innych typów drewna, jakie potrzebują Państwo wysuszyć. Dbamy o najwyższą jakość usług, dlatego mają Państwo pewność, że drewno będzie nadawało się do swojej roli – bez względu na to jakie są Państwa potrzeby.

Przyjmujemy zamówienia na suszenie drewna zarówno od małych i średnich firm, jak i od dużych przedsiębiorstw i klientów indywidualnych, którzy chcą wysuszyć drewno na własne potrzeby. Każdorazowo dopasowujemy warunki suszenia do typu drewna, jego przeznaczenia oraz bazowej wilgotności.

Nasza suszarnia do drewna zapewnia:

  • Optymalny czas suszenia, dopasowany do rodzaju drewna, jego przeznaczenia, warunków pogodowych itp.
  • Bezpieczeństwo suszonych materiałów i ich wysoką trwałość
  • Odpowiedni poziom wilgotności, niezbędny do prawidłowego korzystania z danego rodzaju drewna

Tartak Dębina zapewnia suszenie drewna przy pomocy komory do suszenia. Są to specjalne pomieszczenia, w których tworzy się bardzo wysoką temperaturę, wyjaławiającą drewno i eliminującą szkodniki i grzyby. Budowa suszarni jest modułowa, co pozwala na dopasowanie parametrów suszenia do potrzeb klienta i do rodzaju suszonego drewna, np. jego gatunku czy grubości, ale także do jego przeznaczenia na budowie.

Po co właściwie suszy się drewno? Przede wszystkim z powodu wysokiego wpływu wilgotności drewna na jego właściwości. Wilgotność ma wpływ na to jak zachowa się drewno na każdym etapie jego obróbki. Metoda suszenia i jego parametry muszą być ściśle dobrane do rodzaju i przeznaczenia drewna, żeby “zachowywało” się odpowiednio zarówno na procesie przygotowania go do użytku, jak i w trakcie samego użytkowania.

Jeśli posiadasz drewno o zbyt wysokiej wilgotności i szukasz optymalnego, bezpiecznego i profesjonalnego sposobu na jego wysuszenie, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania mailowo, telefonicznie i na żywo w tartaku. 

Doradzamy w kwestii tego które drewno, w jaki sposób i jak długo suszyć by doprowadzić je do optymalnego stanu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Tartaku Dębina i do suszenia drewna w naszej suszarni!