Adres siedziby
Główna 27, 55-220 Dębina
GODZINY PRACY
Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Drewno kominkowe / opałowe - Wrocław, Oleśnica, Opole, Oława

Jeśli potrzebujesz drewna opałowego, kominkowego, to oferta naszego tartaku z pewnością Cię zadowoli.

Drewno opałowe, jak sama nazwa wskazuje to, drewno ścinane, gromadzone i przetwarzane w celach grzewczych. Drewno jest odnawialnym źródłem energii i jeszcze do XIX wieku było najpopularniejszym paliwem na świecie (do momentu powszechnego stosowania węgla i oleju opałowego w czasie rewolucji przemysłowej).

Drewno Opałowe

Nasz surowiec pozyskujemy głównie z polskich lasów jako grube drewno, które następnie poddajemy specjalnej obróbce mechanicznej i termicznej i sprzedajemy w formie brykietu i pelletu.

Drewno opałowe może być świeże, podsuszone oraz całkowicie wysezonowane. Wszystko zależy od tego kiedy i do czego ma zostać użyte. Warto wiedzieć, że świeżo ścięte drewno jest kiepskim opałem, gdyż zawiera dużo wody, nawet 250 litrów w jednym metrze przestrzennym.

Drewno Kominkowe

Najlepsze drewno opałowe (kominkowe) to drewno o wilgotności 15-20%. Aby uzyskać taką wilgotność, drewno musi być odpowiednio magazynowane i suszone. Do najlepszych gatunków drewna opałowego zaliczamy buk i grab.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Tartaku Dębina. Oferujemy wysokiej klasy drewno opałowe i nie tylko. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i dbamy o to, by klient był zadowolony, a drewno dopasowane do potrzeb konkretnej budowy. 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego i bezpośrednich wizyt w naszym tartaku – z pewnością pomożemy!

drewno opałowe