Adres siedziby
Główna 27, 55-220 Dębina
GODZINY PRACY
Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Kantówka - Wrocław, Oleśnica, Opole, Oława

Kantówki, poza innymi rodzajami drewna konstrukcyjnego, także stanowią element naszej oferty.

Kantówki stanowią jeden z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie drewnianych elementów. Mogą mieć rozmaite przekroje i długości, a nawet zastosowania: można wykorzystywać je zarówno jako w wykończeniach, jak i jako element konstrukcyjny dachu. Inne nazwy kantówek to krawędziaki i legary.

Przekrój kantówek jest prostokątny lub kwadratowy, a na polskim rynku wyróżniamy aż 4 rodzaje kantówek: struganą (hebolowane drewno pozyskiwane ze świerku lub sosny), niestruganą, litą i klejoną. Rozmiary kantówek najczęściej wahają się w przedziale 100 x 100 mm do 800 x 800 mm. 

Zastosowanie krawędziaków jest bardzo szerokie, jednak najczęściej służą jako elementy konstrukcji budowlanych, ścian działowych, elementy montażowe czy wykończeniowe. Warto zaznaczyć też, że kantówki wykazują wysoką odporność na pękanie, kurczenie się oraz na ogień i wodę. Ponadto są lekkie i dlatego tak chętnie wykorzystuje się je w budownictwie.

Kantówki z powodzeniem można wykorzystać do budowania takich konstrukcji jak łóżka, stoliki, szafki, altanki, domki dla dzieci, budy dla psa czy antresole.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z oferta Tartaku Dębina. W razie potrzeb, każde drewno konstrukcyjne (w tym kantówki, krawędziaki) jesteśmy w stanie wykonać na zamówienie, w rozmiarach dedykowanych potrzebom klienta. Prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny, lub bezpośrednio w tartaku – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.