Adres siedziby
Główna 27, 55-220 Dębina
GODZINY PRACY
Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Drewno strugane - Wrocław, Oleśnica, Opole, Oława

W Tartaku Dębina najbardziej dbamy o to, by dopasować się do wymagań klienta. Oferujemy wysokiej jakości drewno strugane i zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Struganie drewna to metoda, której celem jest zabezpieczenie drewna przed owadami i innymi czynnikami szkodliwymi dla surowca. Gładkie drewno jest najbardziej odporne np. na grzyby i drobnoustroje.

Wystrugane drewno, np. drewno strugane czterostronnie (drewno obrzynane) z krawędziami fazowanymi, wykazuje też większą odporność na temperaturę i ma właściwości przeciwpożarowe. Jest to zwłaszcza istotne w budowach pozbawionych osłony, kiedy opóźnienie momentu zapalenia może być kluczowy dla bezpieczeństwa konstrukcji.

Produkcja drewna struganego czterostronnie wygląda następująco:

  • wstępne przetarcie drewna, podczas którego odcina się korę razem z zewnętrzną warstwą drewna
  • krojenie pnia na długie, pionowe płaty tarcicy. Płaty te mają taką samą grubość
  • suszenie drewna i struganie
  • dalsza obróbka (profilowanie, impregnacja)

Innym rodzajem drewna struganego to np. kantówka, czyli drewno poddane heblowaniu. Pozyskuje się je najczęściej z drewna iglastego. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Tartaku Dębina. Oferujemy wysokiej klasy drewno strugane i nie tylko. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i dbamy o to, by klient był zadowolony, a drewno dopasowane do potrzeb konkretnej budowy. 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego i bezpośrednich wizyt w naszym tartaku – z pewnością pomożemy!

drewno strugane