Adres siedziby
Główna 27, 55-220 Dębina
GODZINY PRACY
Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Deska elewacyjna - Wrocław, Oleśnica, Opole, Oława

W ofercie desek Tartaku Dębina znajdą Państwo także wysokiej klasy deski szalunkowe elewacyjne.

To, co odróżnia deskę elewacyjną od zwykłej deski szalunkowej to przede wszystkim drewno, z której jest wykonana. Deski szalunkowe najczęściej są sosnowe, natomiast deski elewacyjne wykonywane są z droższych gatunków iglaków: modrzewia i świerku (choć używa się też dębiny, olszyny i drewna z drzew egzotycznych).

Deska elewacyjna jest cieńsza od deski szalunkowej: jej wymiary to najczęściej 1.9 cm grubości i 3, 4 lub 6 m długości, choć oczywiście wymiary te mogą różnić się w zależności od potrzeb klienta)

Deska elewacyjna jest materiałem wykończeniowym, zwłaszcza w aplikacjach zewnętrznych. Stosuje się jako wykończenie np. fasad, kominów, podsufitkę czy szczytów budynków. Nie należy zapomnieć też, że deski elewacyjne powszechnie stosuje się do wykończeń dekoracyjnych okien i okiennic. 

Deski elewacyjne oferują wysoki poziom estetyczny oraz szybki i łatwy montaż. Dodatkowo są wysoce odporne na ogień i czynniki zewnętrzne (wilgoć, insekty, gryzonie), oraz biorą udział w izolacji cieplnej budynku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tarcicy stolarskiej Tartaku Dębina. Oferujemy wysokiej klasy deski elewacyjne i  nie tylko. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i dbamy o to, by klient był zadowolony, a drewno dopasowane do potrzeb konkretnej budowy. 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego i bezpośrednich wizyt w naszym tartaku – z pewnością pomożemy!

 

deska elewacyjna