Adres siedziby
Główna 27, 55-220 Dębina
GODZINY PRACY
Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Łata - Wrocław, Oleśnica, Opole, Oława

Razem z kontrłatami, nasz tartak oferuje także wysokiej jakości łaty dachowe. 

Łaty dachowe to drewniane listwy, które mają kwadratowy lub prostokątny przekrój. Ich wymiary to najczęściej od 32 × 32 mm do 90 × 90 mm albo od 32 × 50 mm do 75 × 150 mm, choć oczywiście są też łatwy o niestandardowych wymiarach, dopasowane do indywidualnych potrzeb budowlanych.

Celem drewnianych łat dachowych jest stworzenie poszycia, na którym można układać pokrycie dachowe, np. dachówki ceramiczne i cementowe, blachodachówkę, płyty włóknisto-cementowe oraz gont drewniany. 

Łacenie dachu to proces polegający na przybiciu do krokwi kontrłat, a następnie przybiciu, prostopadle do kontrłat, łat dachowych. Konstrukcja taka stanowi drewniany ruszt, pod którym umieszcza się folię wstępnego krycia i przybija się ją do kontrłaty. 

Łaty i kontrłaty stanowią nowoczesną alternatywę dla klasycznego poszycia dachu. Przy takim pełnym poszyciu, wykorzystuje się deski oraz drewnopochodne płyty.

Oferowane przez nas drewniane łaty dachowe spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i wymiaru. Ich rozmiar jest uzależniony od takich czynników jak warunki klimatyczne, w których znajduje się dany budynek. kąt nachylenia dachu, rozstaw krokwi, czy ciężar pokrycia znajdującego się na dachu.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z oferta Tartaku Dębina. W razie potrzeb, każde drewno konstrukcyjne (w tym łaty) jesteśmy w stanie wykonać na zamówienie, w rozmiarach dedykowanych potrzebom klienta. Prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny, lub bezpośrednio w tartaku – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. 

Cennik

Łata 4x6cm = 2zł/mb

 

łata