Adres siedziby
Główna 27, 55-220 Dębina
GODZINY PRACY
Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Sztacheta - Wrocław, Oleśnica, Opole, Oława

Nasz Tartak Dębina w swojej ofercie drewna konstrukcyjnego posiada także gotowe do zamocowania, drewniane sztachety.

Sztachety to bardzo popularny materiał budowlany, który dzięki swojej uniwersalności ma wiele zastosowań. Podstawowym zastosowaniem sztachet jest rzecz jasna budowanie ogrodzeń drewnianych (płotów), ale spokojnie można przy ich pomocy zrobić także np. ławki, huśtawki czy elementy do domków dla dzieci i altan. Coraz bardziej popularne staje się także wykorzystywanie sztachet do budowania schodów drewnianych i tarasów, a także do dekoracji ogrodowych: mebli, skrzyń, donic.Sztachety mogą być wykonane z różnego rodzaju drewna, jednak najczęściej stosuje się sztachety sosnowe i świerkowe.

  • Sztachety sosnowe – popularne, ze względu na wysoką dostępność oraz odporność na różne warunki pogodowe. Sztachety sosnowe nie zmieniają kształtu pod wpływem wilgoci, dlatego mogą posłużyć przez wiele, długich lat.
  • Sztachety świerkowe – wyróżniają się relatywnie niską ceną. Podobnie jak sztachety sosnowe, sztachety świerkowe także dobrze radzą sobie ze zmieniającą się pogodą. Na uwagę zasługują ich właściwości estetyczne, gdyż świerk ma minimalne ilości żywicy.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z oferta Tartaku Dębina. W razie potrzeb, każde drewno konstrukcyjne (w tym sztachety) jesteśmy w stanie wykonać na zamówienie, w rozmiarach dedykowanych potrzebom klienta. Prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny, lub bezpośrednio w tartaku – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.