Adres siedziby
Główna 27, 55-220 Dębina
GODZINY PRACY
Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Deska Szalunkowa - Wrocław, Oleśnica, Opole, Oława

Jeśli potrzebujesz wysokiej klasy i jakości desek szalunkowych, sprawdź koniecznie ofertę naszego Tartaku Dębina.

Deska szalunkowa to materiał budowlany znany każdemu – spotkać ją można na każdej budowie, przy każdej konstrukcji. Deski szalunkowe zawdzięczają swoją powszechność tym, że są wytrzymałe, dostępne i niedrogie.

Deska szalunkowa najczęściej wykonana jest z sosny. Jej wymiary to najczęściej od 2.5 do 3.2 cm grubości, od 10 do 16 cm szerokości i 1.6 do 5m długości. W trakcie deskowania przycina się ją na fragmenty o odpowiedniej długości. 

Deskę szalunkową z powodzeniem można wykorzystać przy budowie domu oraz w trakcie stawiania budowli ogrodowych, np. murków i ogrodzeń. Desek szalunkowych używa się do tworzenia form, w które następnie wylewa się beton czy żelbet. Są one zatem elementem fundamentów, stropów czy wieńców. 

Deskę szalunkową można bez problemu zdemontować po zawiązaniu się betonu i użyć jej ponownie, np. do pokrycia dachu. Obok deski szalunkowej wyróżnia się także deskę elewacyjną – wykonana najczęściej z modrzewia czy świerku, cieńsza od swojej sosnowej koleżanki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tarcicy stolarskiej Tartaku Dębina. Oferujemy wysokiej klasy deski szalunkowe i nie tylko. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i dbamy o to, by klient był zadowolony, a drewno dopasowane do potrzeb konkretnej budowy. 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego i bezpośrednich wizyt w naszym tartaku – z pewnością pomożemy!

deska szalunkowa